All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups backup power supply ] match 224 Products.
Line Interactive UPS Line-interactive Uninterruptible Power Supply Systems For Safeguarding Devices Against Power Disruptions
| Delivery Time: | 30 days |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| : |
100-240Vac Input Ups Backup Power Supply High Capacity Lithium Battery 40dB Noise
| Input Voltage: | 100-240Vac |
|---|---|
| Transfer Time: | <10 Ms |
| Noise Level: | Less Than 40dB |
1 Pc 12V UPS Offline Standby Ups For Home Power Backup
| Output Wave Form: | PWM |
|---|---|
| Brand Name:: | G-Tech |
| Display:: | LED/LCD Optional |
2KVA Backup Power Supply , Sine Wave Home Ups Tower Type Mount
| Application: | Power Backup For Computer,Laptop... |
|---|---|
| Mount Way: | Tower Type |
| Protection: | Overvoltage |
Single Phase 220V 100W PWM UPS
| Place Of Origin: | Guangdong,China |
|---|---|
| Protection: | Overvoltage |
| Application: | Computer |
Robust Mini DC UPS Long Lasting Battery Backup Providing Stable Power for Medical Equipment and Instrumentation
| Packaging Details: | export deigned packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 15-20 working days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union, D/A, D/P, MoneyGram |
1000VA Uninterruptible G Tech UPS 2 Hours Battery Backup Time
| Output Waveform: | Pure Sine Wave |
|---|---|
| LED Indicators: | Yes |
| Product Name: | G Tech UPS |
Maintenance Free Long Cycle LiFePO4 Battery Pack Designed for Backup Power Electric Vehicles and Renewable Energy Systems
| Packaging Details: | Carton packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-25workdays |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
PWM Continuous Power Source 50Hz 60Hz Emergency System
| Output Frequency: | 50Hz/60Hz |
|---|---|
| Input Frequency: | 50Hz/60Hz |
| Input Voltage: | 220V |
High Compatibility Mini DC UPS 60W 120W 40dB Noise With 12V 7/9AHAH AGM Battery
| Wide Input Voltage: | 100-240Vac |
|---|---|
| Transfer Time: | <10 Ms |
| Noise Level: | Less Than 40dB (1m) |

