All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups backup power supply ] match 224 Products.
High Frequency Online UPS Uninterruptible Power Supply with lithium battery solution
| Product Name: | High Frequency Online UPS Uninterruptible Power Supply With Lithium Battery Solution |
|---|---|
| Wave Form: | Pure Sine Wave |
| Application: | IT Equipment, Servers, Routers, And Network Systems, Medical Devices, Etc. |
Long Cycle Mini DC UPS Uninterruptible Power Supply With LiFePO4 Battery
| Input Voltage: | 100-240Vac/50Hz ~60Hz |
|---|---|
| Transfer Time: | <10 Ms |
| Noise Level: | Less Than 40dB |
Lithium Battery Eco Mini Uninterruptible Power Supply For 40c Environments
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Reverse Polarity |
|---|---|
| Output Power: | 12W-60W |
| Product Name: | DC UPS |
Power Backup pure sine wave UPS Tower Type with ABS/Metal material for POS machine
| Application: | Power Backup For Computer,Laptop... |
|---|---|
| Mount Way: | Tower Type |
| Protection: | Overvoltage |
Backup Power Supply LiFePO4 Battery Pack Lithium Iron Phosphate Cell
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 100A |
| Cycle Life: | 5000 Times |
Low Ripple Noise DC DC Power Supply Precision Voltage Source Enhancing Signal Integrity in Sensitive Electronic Circuits
| Packaging Details: | export deigned packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 15-20 working days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union, D/A, D/P, MoneyGram |
Compact Size AC DC Power Supply Providing Constant Current Output Perfect for Battery Charging and Power Backup Systems
| Packaging Details: | export deigned packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 15-20 working days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union, D/A, D/P, MoneyGram |
Industrial UPS Power Supply Delivering Stable Power Output and Automatic Self Testing for Industrial Equipment Operation
| Packaging Details: | export deigned packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 15-20 working days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union, D/A, D/P, MoneyGram |
Energy DC UPS Power Supply with Compact Design and Multiple Output Voltages Meeting Demands of Transportation Systems
| Packaging Details: | Carton packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-25workdays |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
Durable Mini DC UPS Uninterruptible Power Supply Providing Stable Voltage Support for Telecom and Security Devices
| Packaging Details: | export deigned packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 15-20 working days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union, D/A, D/P, MoneyGram |

