All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups backup power supply ] match 224 Products.
Line Interactive G Tech Pure Sine Wave UPS Power Supply 1KVA 5KVA
| Payment Terms: | L/C, T/T |
|---|---|
| Brand Name | G-tech UPS |
Transfer Time 10ms PWM UPS 220V Power Supply Backup Unit 50Hz 60Hz
| Output Frequency: | 50Hz/60Hz |
|---|---|
| Type: | PWM UPS |
| Input Frequency: | 50Hz/60Hz |
High Frequency 1kVA 10kVA Backup Power System With LCD Display
| Power Capacity: | 1kVA-10kVA |
|---|---|
| Transfer Time: | 0ms |
| Display: | LCD |
Economic 5Ah 100Ah Mini DC Uninterruptible Power Supply Device
| Working Temperature: | 0℃~+40℃ |
|---|---|
| Charging Period: | 2~3Hours |
| Charging Voltage: | 100V-240V |
Home Backup Power Energy Storage Lithium Battery System With Smart BMS 48V 100Ah
| Warranty Period: | 10years |
|---|---|
| Pack Voltage Output: | 24V/48V/51.2V |
| Use Life: | >10years |
30W ECO Mini DC UPS Uninterruptible Power Supply Overload/Short Circuit/Over Temperature/Reverse Polarity Protection 0C- 40C
| Output Power: | 30W |
|---|---|
| Working Temperature: | 0℃~+40℃ |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Reverse Polarity |
CPU Controlled PWM UPS 1KVA Backup Power Inverter For PC Router And POS Machines
| Phase: | Three Phase |
|---|---|
| Protection: | Overvoltage |
| Application: | Networking |
High-Efficiency 95.5% LCD 0ms Uninterruptible Power Supply
| Display: | LCD |
|---|---|
| Transfer Time: | 0ms |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Battery Low Voltage |
Low Frequency Online Uninterrupted Power Supply RS232/USB/SNMP Communication
| Communication Interface: | RS232/USB/SNMP |
|---|---|
| Output Waveform: | Pure Sine Wave |
| Efficiency: | 1 |
2000W Portable Power Supply LiFePO4 Battery Pack for Large-Scale Outdoor Activities
| Packaging Details: | Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Around 20 days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |

