All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ 51 2v 100ah lifepo4 pack ] match 33 Products.
48V 100AH (5kwh) Lifepo4 Battery Pack
| Packaging Details: | Carton packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 15 working days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
Standard 3U 48V 100Ah Lithium Battery For UPS And Inverter
| Battery Cell: | 3.2V 100Ah |
|---|---|
| Life Cycles: | 5000 Cycles @25℃ 80%DOD |
| Nominal Energy: | 4.8KWh |
Home Backup Power Energy Storage Lithium Battery System With Smart BMS 48V 100Ah
| Warranty Period: | 10years |
|---|---|
| Pack Voltage Output: | 24V/48V/51.2V |
| Use Life: | >10years |
Backup Power Supply LiFePO4 Battery Pack Lithium Iron Phosphate Cell
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 100A |
| Cycle Life: | 5000 Times |
LR51.2-200 LiFePO4 Battery Pack Large Capacity Long Cycle Life For Energy Storage
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
|---|---|
| : |
4800WH 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery pack M6 Terminal
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Capacity: | 100Ah |
Lithium Iron Phosphate LiFePO4 Battery Pack With 5000 Times Cycle Life
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Warranty: | 3 Year |
5000 Times Long Cycle LiFePO4 Battery Pack 100Ah With 3 Year Warranty
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Warranty: | 3 Year |
OEM 100A LiFePO4 Battery With IEC62619 UN38.3 MSDS CE Standard
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Energy: | 4800WH |
| Max Charge Current: | 100A |
20.48KWh Stackable Home Battery All-in-one Home Energy Storage LiFePO4 Battery Pack
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T |

