All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ efficiency high frequency ups ] match 139 Products.
70Hz Three Phase G Tech UPS
| Application: | Transportation, Office, Medical Computer Room, Data Center. |
|---|---|
| Type: | On-line |
| Phase: | Three Phase In Three Phase Out |
3000W 5000W High Frequency Pure Sine Wave Solar Inverter With MPPT
| Off-grid Control Applications: | Back Up Power, Photovoltaic / Distributed Power Supply / Power System Split Control |
|---|---|
| Display: | LCD |
| Wave Form: | Pure Sine Wave |
Low Frequency Online UPS with LCD Display Overload/Short Circuit/Over Temperature Protection & High Efficiency 1
| Input Voltage: | 220V |
|---|---|
| Output Waveform: | Pure Sine Wave |
| Efficiency: | 1 |
Modular Online 50/60Hz Uninterrupted Power Supply 95% Efficiency
| Frequency: | 50/60Hz |
|---|---|
| Capacity: | 20kVA-200kVA |
| Product Name: | Modular Online UPS |
220V Low Frequency Online UPS Short Circuit Over Temperature Protection
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
|---|---|
| Input Voltage: | 220V |
| Display: | LCD |
20kVA-200kVA Modular Online UPS Power Sustaining with RS232/RS485/SNMP Communication Interface
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
|---|---|
| Frequency: | 50/60Hz |
| Capacity: | 20kVA-200kVA |
Double Conversion 3 Phase Online UPS High Efficiency For Small Medium Data Centers
| Application: | Office, Computer Facilities, Security, Monitoring, Alarm,Telecommunications, Medical, Instrumentation, Financial |
|---|---|
| Type: | On-line, Low Frequency Online, 3 Phases In 3 Phases Out |
| Display: | LCD(Touchscreen) |
95% Efficiency Modular Continuous Power Supply Parallel Up To 8 Units 50/60Hz Frequency
| Parallel Capability: | Up To 8 Units |
|---|---|
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP |
Low Frequency 220V Input Online UPS 3 phases
| Display: | LCD |
|---|---|
| Input Voltage: | 220V |
| Communication Interface: | RS232/USB/SNMP |
Three Phases Low Frequency Online UPS With High Efficient DSP Chip
| Application: | Office, Computer Facilities, Security, Monitoring, Alarm,Telecommunications, Medical, Instrumentation, Financial |
|---|---|
| Type: | On-line, Low Frequency Online, 3 Phases In 3 Phases Out |
| Display: | LCD(Touchscreen) |

