All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups ] match 629 Products.
220V PWM UPS Continuous Power Source Transfer Time Less Than 10ms
| Battery Capacity: | 7AH/9AH/12AH/18AH |
|---|---|
| Output Frequency: | 50Hz/60Hz |
| Input Voltage: | 220V |
220V Low Frequency Online UPS Short Circuit Over Temperature Protection
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
|---|---|
| Input Voltage: | 220V |
| Display: | LCD |
Pure Sine Wave Low Frequency Online UPS With RS232 USB SNMP
| Efficiency: | 1 |
|---|---|
| Display: | LCD |
| Communication Interface: | RS232/USB/SNMP |
Modular Online UPS Up to 8 Units Overload/Short Circuit/Over Temperature Protection
| Parallel Capability: | Up To 8 Units |
|---|---|
| Efficiency: | 95% |
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP |
20kVA-200kVA Modular Online UPS Power Sustaining with RS232/RS485/SNMP Communication Interface
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
|---|---|
| Frequency: | 50/60Hz |
| Capacity: | 20kVA-200kVA |
20kVA-200kVA Modular Online UPS Up To 8 Units Parallel Capability
| Capacity: | 20kVA-200kVA |
|---|---|
| Efficiency: | 99.5% |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
Low Frequency Online UPS with LCD Display Overload/Short Circuit/Over Temperature Protection & High Efficiency 1
| Input Voltage: | 220V |
|---|---|
| Output Waveform: | Pure Sine Wave |
| Efficiency: | 1 |
70Hz Three Phase G Tech UPS
| Application: | Transportation, Office, Medical Computer Room, Data Center. |
|---|---|
| Type: | On-line |
| Phase: | Three Phase In Three Phase Out |
1-10KVA Single Phase Sine Wave High Frequency Online UPS
| Mount Way: | Rack |
|---|---|
| Material: | ABS/Metal |
| Color: | Black |
POS Machine 1500VA USB RJ45 RJ11 Modified Sine Wave UPS
| Protection: | Low Voltage Protection,overload Discharge Overcharge |
|---|---|
| Type: | Line Interactive UPS |
| Phase: | Single Phase |

