All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups ] match 630 Products.
12V LiFePO4 battery for replacement of VRLA battery 50Ah, 100Ah, 150Ah, 200Ah with Blue tooth
| Use Life: | >10years |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Certifications: | CE, RoHS, UL, UN38.3 |
48V Household Energy Storage 200Ah Lithium-Iron-Phosphate-Battery Long Lifespan and Optional LED Display
| Pack Voltage Output: | 24V/48V/51.2V |
|---|---|
| Display: | Optional(LED, LCD) |
| Grade: | A |
Compact And Lightweight Solar LiFePO4 Battery 12V 100AH 200AH Easy Installation
| Packaging Details: | CARTON/WOODEN OR PLASTIC PALLET |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 5000/DAY |
Eco-Friendly LiFePO4 Battery for Solar Panel Sustainable Energy Solution
| Packaging Details: | CARTON/WOODEN OR PLASTIC PALLET |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 5000/DAY |
51.2V100Ah LiFePO4 Bank for Home Energy Storage 6000 Cycle Life -20°C to 45°C Operating Range
| Application: | Electric Vehicles, Power Tools, Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 6000 Times |
51.2V 100Ah LiFePO4 Power 6000 Cycles Reliable Home Energy Storage from -20°C to 45°C
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Use Life: | >10years |
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
Upgrade Your Home Power System with a 51.2V 100Ah LiFePO4 Battery 6000 Cycles of Reliable Energy
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Discharge End Voltage: | / |
| Type: | LiFePO4 |
Home Energy Storage Lithium Battery 51.2V 300Ah
| Warranty: | 5years |
|---|---|
| Voltage: | 51.2V |
| Cycle Life: | >10 Years |
Long Life 51.2V 200Ah Lithium Battery For Energy Storage, solar and telecom
| Color: | Optional |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Battery Type: | 51.2V Lifepo4 Battery Pack |
12.8V LiFePO4 battery
| Packaging Details: | carton and wooden box |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-10 days |
| Payment Terms: | T/T |

