All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups system backup power supply ] match 149 Products.
2kva Line Interactive UPS 500VA 650VA 850VA 1000VA Short Circuit Protection For PC
| Output Voltage:: | 220/230/240Vac Or 110/120Vac |
|---|---|
| Application:: | PC, Router, POS Machine Communication Processor, Industrial Products |
| Display: | LED Or LCD For Optional |
300W Line Interactive PWM UPS For Offline Ups System
| Output Voltage:: | 220/230/240Vac Or 110/120Vac |
|---|---|
| Application: | PC, Router, POS Machine Communication Processor, Industrial Products |
| Display: | LED Or LCD For Optional |
High Frequency Online UPS Uninterruptible Power Supply 2KVA 2KW with low voltage protection
| Product Name: | High Frequency Online UPS Uninterruptible Power Supply 2KVA 2KW With Low Voltage Protection |
|---|---|
| Wave Form: | Pure Sine Wave |
| Application: | IT Equipment, Servers, Routers, And Network Systems, Medical Devices, Etc. |
1000VA Uninterruptible G Tech UPS 2 Hours Battery Backup Time
| Output Waveform: | Pure Sine Wave |
|---|---|
| LED Indicators: | Yes |
| Product Name: | G Tech UPS |
Economic Mini DC UPS Uninterruptible Power Module 5Ah-100Ah 100V-240V
| Working Temperature: | 0℃~+40℃ |
|---|---|
| Charging Period: | 2~3Hours |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Reverse Polarity |
PWM Continuous Power Source 50Hz 60Hz Emergency System
| Output Frequency: | 50Hz/60Hz |
|---|---|
| Input Frequency: | 50Hz/60Hz |
| Input Voltage: | 220V |
5KVA Online Sine Wave Ups , Long Backup Pure Sine Wave Online Ups
| Application: | Power Backup For Computer,Laptop... |
|---|---|
| Mount Way: | Tower Type |
| Protection: | Overvoltage |
2KVA Sine Wave Ups Battery Backup With Overload Short Circuit Protection
| Application: | Power Backup For Computer,Laptop... |
|---|---|
| Mount Way: | Tower Type |
| Protection: | Overvoltage |
Tower Type Sine Wave Power Supply , Line Interactive Ups With Avr For Computer
| Application: | Power Backup For Computer,Laptop... |
|---|---|
| Mount Way: | Tower Type |
| Protection: | Overvoltage |
10ms Transfer Time Ups Unit Power Supply 60W 120W With 12V 7/9AHAH AGM Battery
| Wide Input Voltage: | 100-240Vac |
|---|---|
| Transfer Time: | <10 Ms |
| Noise Level: | Less Than 40dB (1m) |

