All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups system backup power supply ] match 149 Products.
1KVA Long Backup Sine Wave Output Ups For Household PC / Office Equipment
| Application: | Power Backup For Computer,Laptop... |
|---|---|
| Mount Way: | Tower Type |
| Protection: | Overvoltage |
3KVA Pure Sine Wave Line Interactive UPS Long Power Backup Overvoltage Protection
| Application: | Power Backup For Computer,Laptop... |
|---|---|
| Mount Way: | Tower Type |
| Protection: | Overvoltage |
Long-Lasting G-Tech PPS Series Portable Power Supply with LiFePO4 Battery Pack Cycle life 2000 Weight 12KG Eco-Friendly
| Type: | Lifepo4 Battery Pack |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Cycle Life: | >2000 |
AGM Batteries 500-1500VA UPS Power Backup PWM CPU Controlled
| Protection: | Low Voltage Protection,overload Discharge Overcharge |
|---|---|
| Product Name: | UPS Power Backup For Home, 500VA 650VA 800VA 1000VA 1200VA 1500VA Line Interactive UPS, Ups Power Supply For Home |
| Phase: | Single Phase |
Economic 100Ah Mini UPS Uninterruptible Power Backup with Overload/Short Circuit/Over Temperature/Reverse Polarity Prote
| Product Name: | Long Mini DC UPS |
|---|---|
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Reverse Polarity |
| Battery Capacity: | 5Ah-100Ah |
Reliable Power Protection Pwm Ups With 50hz/60hz Output And Input
| Input Voltage: | 220V |
|---|---|
| Type: | PWM UPS |
| Output Frequency: | 50Hz/60Hz |
1.5KVA Pure Sine Wave Line Interactive UPS Tower / Rank Mountable Type
| Application: | Power Backup For Computer,Laptop... |
|---|---|
| Mount Way: | Tower Type |
| Protection: | Overvoltage |
RJ45 Pure Sine Wave Line Interactive Ups For Pc / Atm / Bank Terminal
| Interface: | USB/RS232/RJ45 |
|---|---|
| Input Voltage: | 220V/230V/240V |
| Waveform: | Pure Sine Wave |
Solar Energy Storage System 48V 100Ah LiFePO4 Battery Telecom Base Station Backup
| Application: | Solar Energy, Telecommunication, Golf Carts Etc |
|---|---|
| Capacity: | 4800Wh |
| Charge Rate: | 1C |
1KVA~5KVA Full Sine Wave Ups Tower Type Mount Way Connect With External Battery
| Application: | Power Backup For Computer,Laptop... |
|---|---|
| Mount Way: | Tower Type |
| Protection: | Overvoltage |

