All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups system backup power supply ] match 149 Products.
Line Interactive Offline 500VA 300W PWM UPS For Home Power Backup
| Output Wave Form: | PWM |
|---|---|
| Brand Name: | G-Tech |
| Display: | LED/LCD Optional |
Home Backup Power Energy Storage Lithium Battery System With Smart BMS 48V 100Ah
| Warranty Period: | 10years |
|---|---|
| Pack Voltage Output: | 24V/48V/51.2V |
| Use Life: | >10years |
Rack Type High Frequency Online UPS 10KVA Secure Power With PF 1.0
| Power Capacity: | 1kVA-10kVA |
|---|---|
| Efficiency: | ≥95.5% |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Battery Low Voltage |
High Frequency 0ms Transfer Time Online UPS Power Supply with Overload/Short Circuit/Over Temperature/Battery Low Voltag
| Display: | LCD |
|---|---|
| Power Capacity: | 1kVA-10kVA |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Battery Low Voltage |
Vrla Lead Acid Battery , Valve Regulated Sealed Lead Acid Battery For UPS Systems
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | Sealed Lead Acid Battery Deep Cycle Battery Type For Solar Power Systems, UPS Systems, Telecommunications Equipment |
| Sealed Type: | Sealed |
High Frequency 6kVA-10kVA LCD/LED Online Battery Backup 220V
| Power Capacity: | 6kVA-20kVA |
|---|---|
| Input Voltage: | 220V |
| Transfer Time: | 0ms |
ECO Mini Uninterruptible Power System 100V-240V 5Ah-100Ah
| Battery Capacity: | 5Ah-100Ah |
|---|---|
| Charging Period: | 2~3Hours |
| Product Name: | Long Mini DC UPS |
Office Power Backup Line-Interactive UPS 2000VA 1200W with Over Temperature Protection and 220V Input Voltage
| Display: | LED/LCD |
|---|---|
| Input Voltage: | 220V |
| Noise: | Less Than 40dB |
19 Inch Rack UPS Modular System 3 Phase 20kva to 150kva High Frequency
| Features: | 19" Rack Mounted Modular UPS |
|---|---|
| Application: | Finance,telecommunication,education,hospitals,transportation&other Network Devices, Data Centers. |
| Product Name: | 3 Phase UPS Modular UPS System UPS Power System 20KVA-150KVA |

