All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ efficiency high frequency ups ] match 139 Products.
Line Interactive Offline 500VA 300W PWM UPS For Home Power Backup
| Output Wave Form: | PWM |
|---|---|
| Brand Name: | G-Tech |
| Display: | LED/LCD Optional |
Modular Uninterrupted Power Supply Up To 8 Units w/Overload/Short Circuit/Over Temperature Protection & 95% Efficiency
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
|---|---|
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP |
| Efficiency: | 95% |
Low Frequency 220V LCD Online Uninterrupted Power Unit With High Efficiency
| Efficiency: | 0.9 |
|---|---|
| Output Waveform: | Pure Sine Wave |
| Display: | LCD |
USB RS232 RJ45 Pure Sine Wave Power Supply 1000VA 1500VA 2000VA 3000VA \
| Interface: | USB/RS232/RJ45 |
|---|---|
| Power Capacity: | 1000VA/ 1500VA/ 2000VA/ 3000VA |
| Frequency: | 50/60Hz |
2400W PV Input Balcony Energy Storage System
| Warranty: | 5 Years |
|---|---|
| Mount Way: | Tower Type |
| Remote Control: | Support |
AVR Reduced Instruction Set Auto Voltage Regulator 50Hz 60Hz Frequency
| Type: | Automatic Voltage Regulator |
|---|---|
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Voltage/Under Voltage |
| Power: | 2KVA-3000KVA |
Modified Sine Wave Car Power Inverter PIV Series High Efficiency Conversion
| Material: | Metal/ABS |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Output: | AC 220V |
ECO Mini Uninterruptible Power System 100V-240V 5Ah-100Ah
| Battery Capacity: | 5Ah-100Ah |
|---|---|
| Charging Period: | 2~3Hours |
| Product Name: | Long Mini DC UPS |
LCD LED Display AVR voltage regulator With Relative Humidity≤95%
| Display: | LCD/LED |
|---|---|
| Power: | 2KVA-3000KVA |
| Input Voltage: | 380V-480V |
Modified Sine Wave 300W 1KW 5KW Solar Inverter Wall Mounted
| Material: | Metal/ABS |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Output: | AC 220V |

