All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ lcd display uninterruptible power supply ] match 101 Products.
Gp33 3 Phase Low Frequency Ups Industrial 10-200kva With Rs232 Communication Interface
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
|---|---|
| Display: | LCD |
| Communication Interface: | RS232/USB/SNMP |
Single Phase Sine Wave 10kva High Frequency Online UPS
| Product Name: | Power Factor 1.0 High Frequency Online UPS PT Series 1Kva To 10Kva |
|---|---|
| Wave Form: | Pure Sine Wave |
| Application: | Computer, Telecommunications, Networking, Security, Monitoring |
16S17P Battery Connection 48V LiFePO4 Battery Pack for Long-lasting Battery Life
| Discharge End Voltage: | 10V |
|---|---|
| Product Na Me: | 12V 100ah Lifepo4 Lithium Battery |
| Battery Size: | / |
19 Inch Rack UPS Modular System 3 Phase 20kva to 150kva High Frequency
| Features: | 19" Rack Mounted Modular UPS |
|---|---|
| Application: | Finance,telecommunication,education,hospitals,transportation&other Network Devices, Data Centers. |
| Product Name: | 3 Phase UPS Modular UPS System UPS Power System 20KVA-150KVA |
RS232 Three Phase 300KVA IGBT DSP Double Conversion UPS
| Type: | On-line, Low Frequency Online, 3 Phases In 3 Phases Out |
|---|---|
| Product Name: | Three Phase Ups 10KVA-300KVA IGBT DSP Double Conversion UPS Commercial Ups Systems |
| Battery Type: | Sealed Lead Acid Maintenance Free |
Touch Screen Online High Frequency Ups Three Phase
| Battery Type: | Lead Acid Or Lithuim Battery |
|---|---|
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP/USB |
| Display: | LCD / Touch Screen |
PTEC Rack Type Online High Frequency UPS 1KVA-10KVA With PF 1.0
| Efficiency Up To: | 95.5% |
|---|---|
| Phase: | Single Phase In And Out |
| Communication Interface: | RS232, USB, SNMP, Dry Contact |
High Frequency Online UPS 20kVA-80kVA 0ms Transfer Time
| Output Power Factor: | 0.9 |
|---|---|
| Output Voltage: | 220V |
| Product Name: | High Frequency Online UPS |
RJ45 Pure Sine Wave Line Interactive Ups For Pc / Atm / Bank Terminal
| Interface: | USB/RS232/RJ45 |
|---|---|
| Input Voltage: | 220V/230V/240V |
| Waveform: | Pure Sine Wave |
Single Phase 1kva 10Kva High Frequency Home Ups Online
| Product Name: | Single Phase Online UPS, 1kva To 10Kva Online High Frequency UPS, Home Ups Online |
|---|---|
| Power Factor: | 1.0 |
| Wave Form: | Pure Sine Wave |

