All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups lithium ion battery pack ] match 66 Products.
12.8V 12Ah Deep Cycle UPS Lead Acid Battery For UPS System Replacement
| Nominal Voltage: | 12.8V |
|---|---|
| Battery Capacity: | 12Ah |
| Lithium-ion Type: | LiFePo4 |
12V Li Ion Battery Lifepo4 Rechargeable Battery 12.8V For Energy Storage
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12v Li Ion Battery Lifepo4 Rechargeable Battery 12.8V For Energy Storage |
| Terminal Type: | F2 |
3.2V 18650 Rechargeable Lifepo4 Lithium Battery Pack 3300mah
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | 3.2V 18650 Rechargeable Li-Ion Cells Lifepo4 Pack |
Black Lifepo4 Battery Pack 24v 100ah Li Ion Rechargeable Battery Pack
| Color: | Black |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Battery Type: | 24V Lifepo4 Battery Pack |
Plastic Shell LiFePO4 3.2v 30ah Lithium Ion Battery
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Product Name: | LiFePO4 Battery 3.2v 30ah Li-ion Battery Back Up LiFePO4 Battery |
Portable Power Station 12V lifepo4 battery pack
| Application: | Laptops, Mini Fridges, Drones, Phones Charging, Fan, Energy Storage, Solar Energy, Etc |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | Portable Power Station 12V Lifepo4 Battery Pack |
Portable Power Station Lifepo4 Battery Pack 19.2V 27Ah 162000mAh
| Application: | Laptops, Mini Fridges, Drones, Phones Charging, Fan, Energy Storage, Solar Energy, Etc |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | Portable Power Station Lifepo4 Battery Pack Suppliers |
LiFePO4 Battery Pack 100A Max Charge Current 5000 Times Cycle Life
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Energy: | 4800WH |
| Warranty: | 3 Year |
Lightweight and Powerful 12V 100ah LiFePO4 Battery Pack with 160Wh/kg Energy Density
| Dimension: | 600*460*457mm |
|---|---|
| Display: | LCD Optional |
| Grade: | A |
Rechargeable LiFePO4 Battery Pack 12.8V 18.75Ah 75000mAh 240Wh
| Application: | Energy Storage, Solar Energy |
|---|---|
| Product Name: | Portable Power Station LiFePO4 Battery Power Supply |
| Cycle Life: | >2000 Times |

