All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups lithium ion battery pack ] match 66 Products.
4800WH 100Ah LiFePO4 Battery Pack Lithium Iron Phosphate Cell
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Battery Type: | LiFePO4 |
100Ah LiFePO4 Battery Pack with 3 Year Warranty and Max Charge Current 100A
| Energy: | 4800WH |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Capacity: | 100Ah |
4800WH 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery pack M6 Terminal
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Capacity: | 100Ah |
LiFePO4 Battery Pack 24V / 48V100Ah with 3 Year Warranty
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Warranty: | 3 Year |
12.8v 200ah Eco Friendly Lifepo4 Battery Pack Replacement Of Lead Acid Battery
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Capacity: | 200Ah |
| Charge Temperature Range: | 0-60℃ |
LiFePO4 Battery Pack 100Ah Capacity for Sale
| Voltage: | 3.2V |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Max Discharge Current: | 100A |
Bluetooth Display Lithium-Ion-Phosphate-Battery 600*460*457mm for Commercial
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
|---|---|
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
| Energy Density: | / |
High-Performance LiFePO4 Battery Pack for Longer Run Time
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Storage Temperature Range: | -20℃~45℃ |
| Discharge Temperature Range: | -20℃~65℃ |
High Performance 48V100Ah LiFePO4 Battery Pack, High Capacity, Low Weight
| Warranty: | 3-5 Year |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 100A |
| Operating Temperature Range: | -20℃~65℃ |
Long Cycle Life Lithium Ion Phosphate Battery 100A Max Charge Current
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Max Discharge Current: | 100A |

