All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups lithium ion battery pack ] match 66 Products.
12.8V 6Ah Lifepo4 Rechargeable Battery For Energy Storage
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12.8V6Ah Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery |
| Terminal Type: | F2 |
UPS Solar Power Lifepo4 Rechargeable Battery 12.8V For Energy Storage
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12.8V Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery For Energy Storage |
| Terminal Type: | F2 |
3000 Times Cycle 3.2v 200ah Back Up LiFePO4 Battery
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | LiFePO4 Battery 3.2v Big Capacity Li-ion Battery Back Up LiFePO4 Battery |
True Double Version Rack Type 6KVA/10KVA Online UPS with Lithium Battery
| Packaging Details: | Standard Export Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T |
Upgrade Your Home Power System with a 51.2V 100Ah LiFePO4 Battery 6000 Cycles of Reliable Energy
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Discharge End Voltage: | / |
| Type: | LiFePO4 |
Lithium Battery Mini DC UPS 5V 9V 12V 15V 24V 48V Output Support OEM Service
| Wide Input Voltage: | 100-240Vac |
|---|---|
| Transfer Time: | <10 Ms |
| Noise Level: | Less Than 40dB (1m) |
240Vac 12W 6600mAh Lithium Battery UPS With POE
| Input Voltage: | 100-240Vac |
|---|---|
| Transfer Time: | <10 Ms |
| Noise Level: | Less Than 40dB |
3.2V LiFePO4 Cell Pack with Operating Temp Range of -20℃~65℃
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Discharge Cut-off Voltage: | 2.5 (0℃ ) 2.0 (-20℃) |
| Capacity: | 100Ah |
ECO POE DC 12v 18w 6600mAh Portable Lithium UPS
| Input Voltage: | 100-240Vac |
|---|---|
| Transfer Time: | <10 Ms |
| Noise Level: | Less Than 40dB |
100A Lithium Iron Phosphate Battery 4800WH High Capacity Energy Storage
| Warranty: | 3 Year |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Energy: | 4800WH |

