All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups lithium ion battery pack ] match 66 Products.
1-10kva High Frequency Online Ups Efficient Power Protection
| Transfer Time: | 0ms |
|---|---|
| Power Capacity: | 1-10KVA |
| Efficiency: | 95% |
Max Discharging Current 50A-300A LFP-Battery Customized for Your Solar Solution
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Use Life: | >10years |
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
24V Pack Voltage Output Lithium-Iron-Phosphate-Battery and Long-Lasting for Home Energy Storage
| Product Na Me: | 12V24V48V |
|---|---|
| Dimension: | 600*460*457mm |
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
100Ah LiFePO4 Cell Pack Lithium Iron Phosphate Battery 3000 Times Cycle Life
| Output Voltage: | 12V/48V/51.2V |
|---|---|
| Cycle Life: | 3000 Times |
| Max Charge Current: | 100A |
6kw Solar Power Station Power Inverter with LiFePO4 Battery
| Product Name: | Solar Power Station, Solar Power Inverter With LiFePO4 Battery |
|---|---|
| Application: | Home Appliances, Energy Storage, Solar Power System |
| Rated Power: | 4kw/6kw |
51.2V 100Ah LiFePO4 Power 6000 Cycles Reliable Home Energy Storage from -20°C to 45°C
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Use Life: | >10years |
| Max Discharging Current: | 50A~300A |

