All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups system backup power supply ] match 149 Products.
220v Lcd Display Low Frequency Online Ups With Pure Sine Wave Output
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
|---|---|
| Input Voltage: | 220V |
| Efficiency: | 0.9 |
Power Protection Modular Online UPS With RS232 RS485 SNMP Communication Interface
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP |
|---|---|
| Capacity: | 20kVA-200kVA |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
Long Mini DC UPS 100V-240V Economic Uninterruptible Power Equipment
| Charging Voltage: | 100V-240V |
|---|---|
| Product Name: | Long Mini DC UPS |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Reverse Polarity |
20kVA-200kVA Modular Online UPS Up To 8 Units Parallel Capability
| Capacity: | 20kVA-200kVA |
|---|---|
| Efficiency: | 99.5% |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
Stable Performance Eco Mini Dc Ups 12v For Lead-Acid Battery
| Charging Period: | 2~3Hours |
|---|---|
| Product Name: | DC UPS |
| Battery Type: | Lead-acid Battery |
12V 9AH VRLA Battery High-performance Reliable Long-lasting Battery For Line-interactive UPS
| Voltage: | 12v |
|---|---|
| Usage: | UPS,Telecom,solar System |
| Sealed Type: | Sealed |
≥95.5% Efficiency Lcd Display High Frequency Online Ups 6kva / 10kva
| Battery Capacity: | 10-100AH |
|---|---|
| Battery Voltage: | 48V/96V/192V/384V |
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP/GPRS/WIFI |
Rack Mount Type High Frequency Ups 1kva 2kva 3kva For It Network Equipment Office
| Capacity: | 10KVA-200KVA |
|---|---|
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP/USB |
| Display: | LCD |
6kw Solar Power Station Power Inverter with LiFePO4 Battery
| Product Name: | Solar Power Station, Solar Power Inverter With LiFePO4 Battery |
|---|---|
| Application: | Home Appliances, Energy Storage, Solar Power System |
| Rated Power: | 4kw/6kw |
Line Interactive Simulated Sine Wave PWM UPS 600VA~5000VA For Home/office/database Appliance
| Packaging Details: | Carton packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 20~30 working days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |

