All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ lithium lifepo4 battery pack ] match 147 Products.
300Ah Lifepo4 Portable Power Pack , Lithium Battery Cells For Electric Vehicle
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
3000 Times Lithium Fe Po4 Battery , 12 Volt Lithium Iron Phosphate Battery With Bestar
| Color: | Blue |
|---|---|
| Warranty: | 1year |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
Un38.3 51.2v 100ah Lifepo4 Pack For Home Energy Storage
| Application: | Electric Vehicles, Power Tools, Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 5000 Times |
Stackable All-in-one Energy Storage System 5kwh 10kwh 15kwh 20kwh
| Model: | 5KWH/5KW |
|---|---|
| Internal Impedance: | ≤45mΩ |
| Expected Cycle Life: | Round 6,000 Cycles@100%DOD,1C At 25℃ |
12V Li Ion Battery Lifepo4 Rechargeable Battery 12.8V For Energy Storage
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12v Li Ion Battery Lifepo4 Rechargeable Battery 12.8V For Energy Storage |
| Terminal Type: | F2 |
12.8V 10Ah Lifep04 Lithium Battery With Alumium Shell
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12.8V10Ah Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery |
| Terminal Type: | F2 |
48V Household Energy Storage 200Ah Lithium-Iron-Phosphate-Battery Long Lifespan and Optional LED Display
| Pack Voltage Output: | 24V/48V/51.2V |
|---|---|
| Display: | Optional(LED, LCD) |
| Grade: | A |
High Frequency Online UPS Uninterruptible Power Supply with lithium battery solution
| Product Name: | High Frequency Online UPS Uninterruptible Power Supply With Lithium Battery Solution |
|---|---|
| Wave Form: | Pure Sine Wave |
| Application: | IT Equipment, Servers, Routers, And Network Systems, Medical Devices, Etc. |
2400WH Lithium Ion Phosphate Battery Max Charge Current 100A
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Battery Type: | LiFePO4 |
| Warranty: | 3 Year |
100A Lithium Iron Phosphate Battery 4800WH High Capacity Energy Storage
| Warranty: | 3 Year |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Energy: | 4800WH |

