All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ lithium lifepo4 battery pack ] match 147 Products.
OEM 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery Pack with 3 Year Warranty
| Energy: | 1200WH |
|---|---|
| Output Voltage: | 12V |
| Cycle Life: | 5000 Times |
OEM 100A LiFePO4 Battery With IEC62619 UN38.3 MSDS CE Standard
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Energy: | 4800WH |
| Max Charge Current: | 100A |
High Capacity 12V LiFePO4 Battery for Lead Acid Replacement
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12v Li Ion Battery Lifepo4 Rechargeable Battery 12V Lead Acid Battery Replacement |
| Terminal Type: | F2 |
12V 100AH LFP Battery Pack 5000 Times Cycle Life reliable durable
| Capacity: | 100Ah |
|---|---|
| Battery Type: | LiFePO4 |
| Output Voltage: | 12V |
Long-Lasting and Powerful LFP-Battery-Pack with 12V 24V 48V Pack For Home Energy Storage
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
|---|---|
| Display: | Optional(LED, Bluetooth, WiFi) |
| Product Na Me: | 12V24V48V |
Plastic Shell LiFePO4 3.2v 30ah Lithium Ion Battery
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Product Name: | LiFePO4 Battery 3.2v 30ah Li-ion Battery Back Up LiFePO4 Battery |
Maximize Your Energy Potential with LiFePO4-Battery Grade A and Optimal Battery Weight Wall-mounted Type
| Use Life: | >10years |
|---|---|
| Display: | Optional(LED, Bluetooth, WiFi) |
| Battery Weight: | / |
51.2V100Ah LiFePO4 Bank for Home Energy Storage 6000 Cycle Life -20°C to 45°C Operating Range
| Application: | Electric Vehicles, Power Tools, Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 6000 Times |
40Ah Lithium Iron Phosphate Battery Pack , LFP Lifepo4 Deep Cycle Battery
| Color: | Blue |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
12.8V 24Ah Safety E Bike Lithium-Ion Battery For UPS System
| Nominal Voltage: | 12.8V |
|---|---|
| Battery Capacity: | 24Ah |
| Lithium-ion Type: | LiFePo4 |

