All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ lithium lifepo4 battery pack ] match 147 Products.
Alumium Solar Inverter 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy, Back Up Power |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Place Of Origin: | China |
51.2V 100Ah LiFePO4 Power 6000 Cycles Reliable Home Energy Storage from -20°C to 45°C
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Use Life: | >10years |
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
Long Cycle Life Lithium Ion Phosphate Battery 100A Max Charge Current
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Max Discharge Current: | 100A |
Lithium Ion 4kw Inverter Off Grid Solar With LiFePO4 Battery
| Product Name: | Solar Power System, Power Inverter With LiFePO4 Battery, Lithium Ion Battery Cells |
|---|---|
| Application: | Home Appliances, Energy Storage, Solar Power System |
| Rated Power: | 4kw/6kw |
Off Grid Energy Storage Power Inverter With LiFePO4 Battery
| Product Name: | Off Grid Energy Storage System, Power Inverter With LiFePO4 Battery |
|---|---|
| Application: | Home Appliances, Energy Storage, Solar Power System |
| Rated Power: | 4kw/6kw |
3000 Times Cycle 3.2v 200ah Back Up LiFePO4 Battery
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | LiFePO4 Battery 3.2v Big Capacity Li-ion Battery Back Up LiFePO4 Battery |
51.2V 100Ah Lifepo4 Powerbank For Household Energy Storage
| Application: | Electric Vehicles, Power Tools, Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 5000 Times |
UPS Solar 12V 9ah Lifepo4 Rechargeable Battery For Energy Storage
| Product Name: | Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery |
|---|---|
| Power: | 12V 9ah |
| Battery Type: | LiFePO4 Battery |
12.8V 12Ah Deep Cycle UPS Lead Acid Battery For UPS System Replacement
| Nominal Voltage: | 12.8V |
|---|---|
| Battery Capacity: | 12Ah |
| Lithium-ion Type: | LiFePo4 |
LFP 12V 50Ah Lithium Ferro Phosphate Battery Free Maintenance For EV / Telecom
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |

