All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ lithium lifepo4 battery pack ] match 147 Products.
100Ah Lithium Iron Phosphate Battery 4800WH 100A Max Charge Current
| Capacity: | 100Ah |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Max Charge Current: | 100A |
100Ah Lithium Iron Phosphate Cell Pack Max Charge Current 100A Cycle Life 5000 Times
| Capacity: | 100Ah |
|---|---|
| Energy: | 2400WH |
| Cycle Life: | 5000 Times |
24V Pack Voltage Output Lithium-Iron-Phosphate-Battery and Long-Lasting for Home Energy Storage
| Product Na Me: | 12V24V48V |
|---|---|
| Dimension: | 600*460*457mm |
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
Max Discharging Current 50A-300A LFP-Battery Customized for Your Solar Solution
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Use Life: | >10years |
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
Alumium 100Ah 48V Lifepo4 Lithium Iron Phosphate Battery
| Application: | Solar Inverter, Telecom, Solar Energy, Back Up Power |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Place Of Origin: | China |
6kw Solar Power Station Power Inverter with LiFePO4 Battery
| Product Name: | Solar Power Station, Solar Power Inverter With LiFePO4 Battery |
|---|---|
| Application: | Home Appliances, Energy Storage, Solar Power System |
| Rated Power: | 4kw/6kw |
Bluetooth Display Lithium-Ion-Phosphate-Battery 600*460*457mm for Commercial
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
|---|---|
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
| Energy Density: | / |
Standard 3U 48V 100Ah Lithium Battery For UPS And Inverter
| Battery Cell: | 3.2V 100Ah |
|---|---|
| Life Cycles: | 5000 Cycles @25℃ 80%DOD |
| Nominal Energy: | 4.8KWh |
51.2V 100Ah Lifepo4 Powerbank for Household Energy Storage 5000 Cycle Life and Temperature Range -20C-45C
| Application: | Electric Vehicles, Power Tools, Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 5000 Times |
51.2V100Ah Lifepo4 Powerbank For Household Energy Storage
| Application: | Electric Vehicles, Power Tools, Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 6000 Times |

