All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ lithium lifepo4 battery pack ] match 147 Products.
3000 times Cycle 12.8V 9AH UPS lifepo4 lithium battery
| Color: | Blue |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
Customizable LiFePO4 Battery For Diverse Applications High Energy Density And Extended Lifespan
| Type: | Lifepo4 Battery |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Size: | 229mm*138mm*208mm |
Long Life 51.2V 200Ah Lithium Battery For Energy Storage, solar and telecom
| Color: | Optional |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Battery Type: | 51.2V Lifepo4 Battery Pack |
Alumium Shell Lithium Iron Phosphate Battery Pack 24V 100Ah 3 Years Warranty
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Place Of Origin: | China |
Solar Energy Storage System 48V 100Ah LiFePO4 Battery Telecom Base Station Backup
| Application: | Solar Energy, Telecommunication, Golf Carts Etc |
|---|---|
| Capacity: | 4800Wh |
| Charge Rate: | 1C |
36V 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery Pack Golf Cart LFP Battery
| Max Charge Current: | 60A |
|---|---|
| Output Voltage: | 36V/48V/72V |
| Battery Type: | LiFePO4 |
3.2V LiFePO4 Cell Pack with Operating Temp Range of -20℃~65℃
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Discharge Cut-off Voltage: | 2.5 (0℃ ) 2.0 (-20℃) |
| Capacity: | 100Ah |
100Ah LiFePO4 Cell Pack Lithium Iron Phosphate Battery 3000 Times Cycle Life
| Output Voltage: | 12V/48V/51.2V |
|---|---|
| Cycle Life: | 3000 Times |
| Max Charge Current: | 100A |
LiFePO4 Battery 100Ah 5000 Times Cycle Life 3 Year Warranty
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Energy: | 2400WH |

