All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ lithium lifepo4 battery pack ] match 147 Products.
100Ah Lithium LiFePO4 Battery Pack With Smart BMS system
| Warranty: | 5 Year |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 100A |
| Battery Type: | LiFePO4 |
Cylindrical LiFePO4 Battery Pack 3.2V 6000mah E Bike Lithium Battery
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | Cylindrical Lithium Battery With 3.2V 6000mah Capacity For Electric Bike |
Residential Solar LiFePO4 Battery pack 48V 100AH
| Application: | Solar Energy Storage, RV, Marine, Golf Cart |
|---|---|
| Capacity: | 5120Wh |
| Cycle Life: | 5000 Cycles |
51.2V 12V LiFePO4 Battery Pack High Capacity and Performance for a Wide Range of Applications
| Technology: | Advanced LiFePO4 Technology |
|---|---|
| Design: | Optimized For Solar Energy Storage |
| Chemistry: | Lithium Iron Phosphate |
Portable Power Station Lifepo4 Battery Pack 19.2V 27Ah 162000mAh
| Application: | Laptops, Mini Fridges, Drones, Phones Charging, Fan, Energy Storage, Solar Energy, Etc |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | Portable Power Station Lifepo4 Battery Pack Suppliers |
Black Lifepo4 Battery Pack 24v 100ah Li Ion Rechargeable Battery Pack
| Color: | Black |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Battery Type: | 24V Lifepo4 Battery Pack |
Alumium Shell 48V 100AH Lifepo4 Battery Pack For Solar Energy
| Color: | Black |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Place Of Origin: | China |
Storage Type -20-45C -4-113℉ LiFePO4 Battery Pack with Expected Cycle Life of 1C At 25C and ABS Case
| Technical Parameters: | N/A |
|---|---|
| Waterproof Standard: | IP65 |
| Product Category: | LiFePO4 Battery Pack |
89.6Wh 12.8V 6AH Lithium Ion Battery Pack For UPS
| Color: | Blue |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
1U 48V 100AH 12.8V 6AH Lifepo4 Battery Pack For UPS
| Color: | Blue |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |

