All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ lithium lifepo4 battery pack ] match 147 Products.
60Ah Safety Deep Cycle 12.8 V Lithium Ion Battery For UPS System
| Nominal Voltage: | 12.8V |
|---|---|
| Battery Capacity: | 60Ah |
| Lithium-ion Type: | LiFePo4 |
48v LiFePO4 Battery Pack 3000 Times Cycle Life For Electrical Car
| Color: | Blue |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
Home Energy Storage Lithium Battery 51.2V 300Ah
| Warranty: | 5years |
|---|---|
| Voltage: | 51.2V |
| Cycle Life: | >10 Years |
lifepo4 battery 3.2v 200ah li-ion battery
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
12V LiFePO4 battery for replacement of VRLA battery 50Ah, 100Ah, 150Ah, 200Ah with Blue tooth
| Use Life: | >10years |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Certifications: | CE, RoHS, UL, UN38.3 |
ECO Series Mini DC UPS 100-240Vac With Overload Overvoltage Protection LiFePO4 battery included
| Packaging Details: | Carton packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 20~30 working days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
Home Energy Storage System LW-10K Wall-Mounted LiFePO₄ Battery
| Service Life: | 10 Years |
|---|---|
| Battery Color: | White |
| Ingress Protection: | IP65 |
12.8V 6Ah Lifepo4 Rechargeable Battery For Energy Storage
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12.8V6Ah Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery |
| Terminal Type: | F2 |
12.8V 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery For Telcom
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12.8V100Ah Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery |
| Terminal Type: | M8 |
UPS Solar Power Lifepo4 Rechargeable Battery 12.8V For Energy Storage
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12.8V Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery For Energy Storage |
| Terminal Type: | F2 |

