All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ lithium lifepo4 battery pack ] match 147 Products.
High-Performance LiFePO4 Battery Pack for Longer Run Time
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Storage Temperature Range: | -20℃~45℃ |
| Discharge Temperature Range: | -20℃~65℃ |
12KG-100KG LiFePO4 Battery Pack with Bluooth WiFi BESS
| Grade: | A |
|---|---|
| Dimension: | 600*460*457mm |
| Battery Weight: | / |
Long-lasting 24V LiFePO4 Battery Pack with A Grade Performance and 48V Battery Pack for Residential
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
| Use Life: | >10years |
12.8v 200ah Eco Friendly Lifepo4 Battery Pack Replacement Of Lead Acid Battery
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Capacity: | 200Ah |
| Charge Temperature Range: | 0-60℃ |
12.8V 18Ah LiFePO4 Battery Pack For UPS System Lead Acid Battery Replacement
| Nominal Voltage: | 12.8V |
|---|---|
| Battery Capacity: | 18Ah |
| Lithium-ion Type: | LiFePo4 |
12.8V 100AH Versatile LiFePO4 Battery Pack for Industrial and Commercial
| Nominal Voltage Voltage: | 12.8V |
|---|---|
| Oem: | YES |
| Chemistry: | LiFePO4 |
12V24V48V LiFePO4 Battery Pack 600*460*457mm Grade A for Back up Power
| Battery Size: | Standard/Custom |
|---|---|
| Energy Density: | / |
| Dimension: | 600*460*457mm |
12V 50Ah LiFePO4 Battery Pack For Solar And Power Backup
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 5 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T |
Rack Mounted Lifepo4 Battery Pack 51.2V 100AH Rechargeable
| Orignal: | Shenzhen |
|---|---|
| Design Life: | 10years |
| Cycle Life: | > 5000 |
20.48KWh Stackable Home Battery All-in-one Home Energy Storage LiFePO4 Battery Pack
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T |

