All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ lithium lifepo4 battery pack ] match 147 Products.
600W G-Tech PPS Series Portable Power Supply and LiFePO4 Battery Pack The Ultimate Solution for On-the-Go Power
| Type: | Lifepo4 Battery |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Cycle Life: | >2000 |
Lithium Iron Phosphate LiFePO4 Battery Pack With 5000 Times Cycle Life
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Warranty: | 3 Year |
4800WH 100Ah LiFePO4 Battery Pack Lithium Iron Phosphate Cell
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Battery Type: | LiFePO4 |
LiFePO4 Battery Pack 100A Max Charge Current 5000 Times Cycle Life
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Energy: | 4800WH |
| Warranty: | 3 Year |
Lightweight and Powerful 12V 100ah LiFePO4 Battery Pack with 160Wh/kg Energy Density
| Dimension: | 600*460*457mm |
|---|---|
| Display: | LCD Optional |
| Grade: | A |
LiFePO4 Battery Pack 24V / 48V100Ah with 3 Year Warranty
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Warranty: | 3 Year |
5000 Times Long Cycle LiFePO4 Battery Pack 100Ah With 3 Year Warranty
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Warranty: | 3 Year |
16S17P Battery Connection 48V LiFePO4 Battery Pack for Long-lasting Battery Life
| Discharge End Voltage: | 10V |
|---|---|
| Product Na Me: | 12V 100ah Lifepo4 Lithium Battery |
| Battery Size: | / |
Backup Power Supply LiFePO4 Battery Pack Lithium Iron Phosphate Cell
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 100A |
| Cycle Life: | 5000 Times |
12KG-100KG LiFePO4 Battery Pack with High Energy Density 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Use Life: | >10years |
| Grade: | A |

