All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ lithium lifepo4 battery pack ] match 147 Products.
48V 100AH Lifepo4 Battery Pack, Lifepo4 Battery Pack Suppliers
| Color: | Optional |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Battery Type: | 48V Lifepo4 Battery Pack |
Alumium Shell 1U 2U 5U 48V 100AH Lifepo4 Battery Pack
| Color: | Blue |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
Rechargeable LiFePO4 Battery Pack 12.8V 18.75Ah 75000mAh 240Wh
| Application: | Energy Storage, Solar Energy |
|---|---|
| Product Name: | Portable Power Station LiFePO4 Battery Power Supply |
| Cycle Life: | >2000 Times |
Durable 48v Lifepo4 Battery Pack Reliable Lightweight 100Ah
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 100A |
| Cycle Life: | 5000 Times |
Long-Lasting G-Tech PPS Series Portable Power Supply with LiFePO4 Battery Pack Cycle life 2000 Weight 12KG Eco-Friendly
| Type: | Lifepo4 Battery Pack |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Cycle Life: | >2000 |
F2 Terminal 12.8V 7AH 9AH LiFePO4 Battery Pack
| Color: | Blue |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
Compact and Durable G-Tech ESS Series LiFePO4 Battery Pack for Commercial and Industrial Energy Storage
| Type: | LiFePO4 Battery |
|---|---|
| Warranty: | 15 Years |
| Size: | 1900mm*2100mm*1330mm |
48V 100AH (5kwh) Lifepo4 Battery Pack
| Packaging Details: | Carton packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 15 working days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
Heavy Duty Applications 12V LiFePO4 Battery Pack -20°C To 60°C Expected Cycle Life Round 6
| Case: | ABS |
|---|---|
| Storage Type: | -20~45℃(-4~113℉) |
| Waterproof Standard: | IP65 |
100Ah LiFePO4 Battery Pack with 3 Year Warranty and Max Charge Current 100A
| Energy: | 4800WH |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Capacity: | 100Ah |

