All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ lithium lifepo4 battery pack ] match 147 Products.
20.48KWh Stackable Home Battery All-in-one Home Energy Storage LiFePO4 Battery Pack
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T |
2000W Portable Power Supply LiFePO4 Battery Pack for Large-Scale Outdoor Activities
| Packaging Details: | Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Around 20 days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
Advanced Technology Deep Cycle LiFePO4 Battery for Safe and Durable Energy Storage
| Chemistry: | Lithium Iron Phosphate |
|---|---|
| Usage: | Ideal For Solar Applications |
| Product Category: | LiFePO4 Battery Pack |
Solar Energy Storage LiFePO4 Battery Pack with Long Cycle Life and Lithium Iron Phosphate
| Product Category: | LiFePO4 Battery Pack |
|---|---|
| Nominal Voltage: | 51.2V |
| Chemistry: | Lithium Iron Phosphate |
Efficiency High energy efficiency E Scooter Battery Pack for solar-powered transportation
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Usage: | Ideal For Solar Applications |
| Capacity: | 200Ah And 300Ah |
Portable Power Station 12V lifepo4 battery pack
| Application: | Laptops, Mini Fridges, Drones, Phones Charging, Fan, Energy Storage, Solar Energy, Etc |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | Portable Power Station 12V Lifepo4 Battery Pack |
12V 20Ah Lifepo4 Battery Pack , Portable Power Pack Lithium Battery Cells For Electric Vehicle
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Battery Type: | Lifepo Battery |
4800WH 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery pack M6 Terminal
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Capacity: | 100Ah |
LiFePO4 Battery Pack with 5000 Times Cycle Life 3 Year Warranty
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Battery Type: | LiFePO4 |
Long-lasting Performance with Deep Cycle LiFePO4 Battery 000 Cycles 100%DOD Expected Cycle Life
| Internal Impedance: | ≤45mΩ |
|---|---|
| Expected Cycle Life: | Round 6,000 Cycles@100%DOD,1C At 25℃ |
| Operating Temperature: | -20°C To 60°C |

