All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ lithium lifepo4 battery pack ] match 147 Products.
Upgrade Your Home Power System with a 51.2V 100Ah LiFePO4 Battery 6000 Cycles of Reliable Energy
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Discharge End Voltage: | / |
| Type: | LiFePO4 |
24V 230Ah LiFePO4 Battery Pack For Solar Energy Off Grid Photovoltaic Energy Storage System
| Application: | Solar Energy,off-grid Photovoltaic Energy Storage System |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
3.2V 40ah Lithium Ion LiFePO4 Battery Pack Free Maintenance With Aluminum Shell
| Color: | Blue |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
48v Lithium Iron Phosphate Car Battery , Lifepo4 Lithium Ion Battery Pack
| Color: | Blue |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
12V 50Ah LiFePO4 Battery Pack Good Cycle Life Time For Solar Energy / Motorcycle
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
3.2V160AH Li-Ion LiFePO4 Battery Pack For EV / Telecom / Solar Energy
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 2years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
48v LiFePO4 Battery Pack With 2 Years Warranty CE ROHS Certificated
| Color: | Blue |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Place Of Origin: | Guangdong China |
12.8V 6Ah 76.8Wh safety lithium-Ion battery for UPS system lead acid battery replacement
| Nominal Voltage: | 12.8V |
|---|---|
| Battery Capacity: | 6Ah |
| Lithium-ion Type: | LiFePo4 |
12.8V 80Ah Deep Cycle Lithium Ion Battery For Vrla Battery Replacement
| Nominal Voltage: | 12.8V |
|---|---|
| Battery Capacity: | 80Ah |
| Lithium-ion Type: | LiFePo4 |
3.2V 18650 Rechargeable Lifepo4 Lithium Battery Pack 3300mah
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | 3.2V 18650 Rechargeable Li-Ion Cells Lifepo4 Pack |

