All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups ] match 630 Products.
Deep Cycle Solar Panel GEL Battery , 65-200Ah Power Storage Battery For Solar System
| Application: | UPS, Wind Solar Energy System,Telecommunication Equipment |
|---|---|
| Maintenance Type: | Free |
| Color: | Black Or Custom |
2 Volt Deep Cycle Lead Acid 2v 300ah 400ah Inverter Agm With Copper Terminal
| Application: | UPS, Wind Solar Energy System,Telecommunication Equipment |
|---|---|
| Maintenance Type: | Free |
| Color: | Black Or Custom |
PIV Series 300W 3000W AC Modified Sine Wave Inverter
| Display: | LCD |
|---|---|
| Output Voltage: | AC 220V |
| Output Wave Form: | Modified Sine Wave |
12.8V 6Ah Lifepo4 Rechargeable Battery For Energy Storage
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12.8V6Ah Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery |
| Terminal Type: | F2 |
12.8V 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery For Telcom
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12.8V100Ah Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery |
| Terminal Type: | M8 |
12V Li Ion Battery Lifepo4 Rechargeable Battery 12.8V For Energy Storage
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12v Li Ion Battery Lifepo4 Rechargeable Battery 12.8V For Energy Storage |
| Terminal Type: | F2 |
VRLA Vented Lead Acid Battery 330*172*214mm For Industrial Household Use
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
|---|---|
| Dimensions: | L*W*H=330*172*214mm |
| Weight: | 31kg |
ECO Mini Uninterruptible Power Supply 2~3Hours Charge 5Ah-100Ah Overload/Short Circuit/Over Temperature/Reverse Polarity
| Charging Voltage: | 100V-240V |
|---|---|
| Working Temperature: | 0℃~+40℃ |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Reverse Polarity |
Low Frequency Online Uninterrupted Power Supply RS232/USB/SNMP Communication
| Communication Interface: | RS232/USB/SNMP |
|---|---|
| Output Waveform: | Pure Sine Wave |
| Efficiency: | 1 |
Low Frequency 220V LCD Online Uninterrupted Power Unit With High Efficiency
| Efficiency: | 0.9 |
|---|---|
| Output Waveform: | Pure Sine Wave |
| Display: | LCD |

