All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups ] match 629 Products.
High Frequency 6kVA-20kVA Online Uninterrupted Power Supply with 220V Input Overload/Short Circuit/Over Temperature/Batt
| Product Name: | High Frequency Online UPS |
|---|---|
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Battery Low Voltage |
| Output Power Factor: | 0.9 |
High Frequency 6kVA-10kVA LCD/LED Online Battery Backup 220V
| Power Capacity: | 6kVA-20kVA |
|---|---|
| Input Voltage: | 220V |
| Transfer Time: | 0ms |
ECO Mini 100V-240V Uninterruptible Power Source 2-3 Hours Charging period
| Battery Capacity: | 5Ah-100Ah |
|---|---|
| Charging Period: | 2~3Hours |
| Product Name: | Mini DC UPS |
Economic 5Ah 100Ah Mini DC Uninterruptible Power Supply Device
| Working Temperature: | 0℃~+40℃ |
|---|---|
| Charging Period: | 2~3Hours |
| Charging Voltage: | 100V-240V |
ECO Mini Uninterruptible Power System 100V-240V 5Ah-100Ah
| Battery Capacity: | 5Ah-100Ah |
|---|---|
| Charging Period: | 2~3Hours |
| Product Name: | Long Mini DC UPS |
Economic 100V-240V Mini Uninterruptible Power Device 5Ah-100Ah Overload/Short Circuit/Over Temperature/Reverse Polarity
| Product Name: | Long Mini DC UPS |
|---|---|
| Charging Voltage: | 100V-240V |
| Working Temperature: | 0℃~+40℃ |
Economic 100V-240V Mini Uninterruptible Power Backup with 5Ah-100Ah Battery Capacity
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Reverse Polarity |
|---|---|
| Charging Voltage: | 100V-240V |
| Charging Period: | 2~3Hours |
High Efficiency Low Frequency Uninterruptible Power Source with Pure Sine Wave Output LCD Display
| Communication Interface: | RS232/USB/SNMP |
|---|---|
| Input Voltage: | 220V |
| Efficiency: | 1 |
Rechargeable VRLA Regulated Lead Acid Battery , High Capacity Lead Acid Battery
| Voltage: | 2V, 6V. 12V |
|---|---|
| Product Name: | Rechargeable Valve Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Application: | UPS,Solar System,Street Light,Telecommunication, Etc |
Deep Cycle Solar Panel GEL Battery , 65-200Ah Power Storage Battery For Solar System
| Application: | UPS, Wind Solar Energy System,Telecommunication Equipment |
|---|---|
| Maintenance Type: | Free |
| Color: | Black Or Custom |

