All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups ] match 629 Products.
AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Maintenance Free With 400 Cycles Life
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | AGM Battery Deep Cycle Battery Type For Solar Power Systems, UPS Systems, Telecommunications Equipment |
| Sealed Type: | Sealed |
Easy Installation VRLA Regulated Lead Acid Battery For Solar Power Systems
| Product Name: | Lead Acid Gel Battery Type For Solar Power Systems, UPS Systems, Telecommunications Equipment |
|---|---|
| Application: | UPS,Solar System,Street Light,Telecommunication, Etc |
| Voltage: | 12V,2V,6V |
Pasted Flat Type High Capacity Lead Acid Battery , AGM VRLA Deep Cycle Battery
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Extremely High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems |
| Warranty: | 1 Year |
Compact Design VRLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle Terminal Sealing
| Voltage: | 2V,6V, 12V |
|---|---|
| Product Name: | AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Warranty: | 1 Year |
PIV Series LCD Display 1000W Modified Sine Wave Inverter
| Display: | LCD |
|---|---|
| Output Voltage: | AC 220V |
| Output Wave Form: | Modified Sine Wave |
Double Sealing 12v VRLA Regulated Lead Acid Battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
ABS 12v 7ah Valve Regulated Sealed Lead Acid Battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
Alarm System AGM Separator 12v 9ah Vrla Type Battery
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
F1/F2 Terminal 12v 9ah VRLA Regulated Lead Acid Battery
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
Pasted Flat 12v 9ah Deep Cycle Vrla Rechargeable Battery
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |

