All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups ] match 629 Products.
20.48KWh Stackable Home Battery All-in-one Home Energy Storage LiFePO4 Battery Pack
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T |
51.2V 100Ah Lifepo4 Powerbank for Household Energy Storage 5000 Cycle Life and Temperature Range -20C-45C
| Application: | Electric Vehicles, Power Tools, Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 5000 Times |
51.2V100Ah Lifepo4 Powerbank For Household Energy Storage
| Application: | Electric Vehicles, Power Tools, Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 6000 Times |
Lightweight and Powerful 12V 100ah LiFePO4 Battery Pack with 160Wh/kg Energy Density
| Dimension: | 600*460*457mm |
|---|---|
| Display: | LCD Optional |
| Grade: | A |
16S17P Battery Connection 48V LiFePO4 Battery Pack for Long-lasting Battery Life
| Discharge End Voltage: | 10V |
|---|---|
| Product Na Me: | 12V 100ah Lifepo4 Lithium Battery |
| Battery Size: | / |
24V Pack Voltage Output Lithium-Iron-Phosphate-Battery and Long-Lasting for Home Energy Storage
| Product Na Me: | 12V24V48V |
|---|---|
| Dimension: | 600*460*457mm |
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
Bluetooth Display Lithium-Ion-Phosphate-Battery 600*460*457mm for Commercial
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
|---|---|
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
| Energy Density: | / |
Long-lasting 24V LiFePO4 Battery Pack with A Grade Performance and 48V Battery Pack for Residential
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Model No: | 1kwh 2kwh 3kwh 5kwh 8kwh 10kwh 15kwh |
| Use Life: | >10years |
Max Discharging Current 50A-300A LFP-Battery Customized for Your Solar Solution
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Use Life: | >10years |
| Max Discharging Current: | 50A~300A |
Standard Size Bluetooth Display LiFePO4 Battery Pack with Performance and Off-grid
| Pack Voltage Output: | 12V24V48V |
|---|---|
| Discharge End Voltage: | / |
| Type: | LiFePO4 |

