All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups ] match 629 Products.
100Ah LiFePO4 Battery Pack with 3 Year Warranty and Max Charge Current 100A
| Energy: | 4800WH |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Capacity: | 100Ah |
LiFePO4 Battery Pack 100A Max Charge Current 5000 Times Cycle Life
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Energy: | 4800WH |
| Warranty: | 3 Year |
5kwh Lifepo4 Battery Pack For Solar Energy Storage
| Application: | Electric Vehicles, Power Tools, Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 5000 Times |
36V 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery Pack Golf Cart LFP Battery
| Max Charge Current: | 60A |
|---|---|
| Output Voltage: | 36V/48V/72V |
| Battery Type: | LiFePO4 |
2000W Portable Power Supply LiFePO4 Battery Pack for Large-Scale Outdoor Activities
| Packaging Details: | Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Around 20 days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
User-Friendly and Durable LiFePO4 Battery Pack for Home Energy Storage
| Packaging Details: | Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | Around 20 days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
Customizable LiFePO4 Battery For Diverse Applications High Energy Density And Extended Lifespan
| Type: | Lifepo4 Battery |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Size: | 229mm*138mm*208mm |
G-Tech VMH-3024 Inverter Compatible with Multiple Battery Brands for Flexible Energy Management
| Type: | DC/AC Inverters |
|---|---|
| Rated Output Power: | 3KVA/3KW |
| Peak Power: | 6000VA |
Home Backup Power Energy Storage Lithium Battery System With Smart BMS 48V 100Ah
| Warranty Period: | 10years |
|---|---|
| Pack Voltage Output: | 24V/48V/51.2V |
| Use Life: | >10years |
Share 12V200AH Maintenance Free AGM GEL Battery
| Capacity: | 200AH |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Application: | UPS, Wind Solar Energy System,Telecommunication Equipment |

