All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups ] match 630 Products.
4800WH 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery pack M6 Terminal
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Capacity: | 100Ah |
LiFePO4 Battery 100Ah 5000 Times Cycle Life 3 Year Warranty
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Energy: | 2400WH |
100Ah Lithium Iron Phosphate Cell Pack Max Charge Current 100A Cycle Life 5000 Times
| Capacity: | 100Ah |
|---|---|
| Energy: | 2400WH |
| Cycle Life: | 5000 Times |
LiFePO4 Battery Pack 24V 100Ah 3 5000 Cycle Life for Heavy-duty Applications
| Energy: | 2400WH |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 5000 Times |
100Ah Lithium Iron Phosphate Battery 4800WH 100A Max Charge Current
| Capacity: | 100Ah |
|---|---|
| Warranty: | 3 Year |
| Max Charge Current: | 100A |
Solar Energy Storage System 48V 100Ah LiFePO4 Battery Telecom Base Station Backup
| Application: | Solar Energy, Telecommunication, Golf Carts Etc |
|---|---|
| Capacity: | 4800Wh |
| Charge Rate: | 1C |
OEM 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery Pack with 3 Year Warranty
| Energy: | 1200WH |
|---|---|
| Output Voltage: | 12V |
| Cycle Life: | 5000 Times |
High Capacity LiFePO4 Battery Pack 5000 Times Cycle Life 100A Max Charge Current
| Cycle Life: | 5000 Times |
|---|---|
| Battery Type: | LiFePO4 |
| Energy: | 1200WH |
1200WH LiFePO4 Battery Pack High Energy Capacity For Long Term Use
| Capacity: | 100Ah |
|---|---|
| Max Charge Current: | 100A |
| Battery Type: | LiFePO4 |
Prismatic Lithium Iron Phosphate Battery With 3000 Life Cycles
| Capacity: | 100Ah |
|---|---|
| Battery Type: | LiFePO4 |
| Cycle Life: | 5000 Times |

