All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups ] match 629 Products.
120ah Valve Regulated Lead Acid Battery 12v For Solar Alarm System
| Capacity: | 120Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 34.50Kg |
3.2V 18650 Rechargeable Lifepo4 Lithium Battery Pack 3300mah
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | 3.2V 18650 Rechargeable Li-Ion Cells Lifepo4 Pack |
OEM ODM 18AH 12v Lead Acid Battery Low Voltage For E Scooters
| Voltage: | 12v |
|---|---|
| Usage: | Motocycle, E-scooters, Tricycles, Forklifts |
| Sealed Type: | Sealed |
1000W-12000W Hybird Solar Inverter With MPPT Solar Charge Controller
| Material: | Metal/ABS |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Output: | AC Output |
High Frequency All In One Hybird Solar Inverter MPPT
| Material: | Metal/ABS |
|---|---|
| PCS Communication: | RS485 |
| AC Communication: | TCP |
3000W 5000W High Frequency Pure Sine Wave Solar Inverter With MPPT
| Off-grid Control Applications: | Back Up Power, Photovoltaic / Distributed Power Supply / Power System Split Control |
|---|---|
| Display: | LCD |
| Wave Form: | Pure Sine Wave |
48V 100AH Lifepo4 Battery Pack, Lifepo4 Battery Pack Suppliers
| Color: | Optional |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Battery Type: | 48V Lifepo4 Battery Pack |
Residential Solar LiFePO4 Battery pack 48V 100AH
| Application: | Solar Energy Storage, RV, Marine, Golf Cart |
|---|---|
| Capacity: | 5120Wh |
| Cycle Life: | 5000 Cycles |
48V 100AH (5kwh) Lifepo4 Battery Pack
| Packaging Details: | Carton packing |
|---|---|
| Delivery Time: | 15 working days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
3.2V LiFePO4 Cell Pack with Operating Temp Range of -20℃~65℃
| Max Charge Current: | 100A |
|---|---|
| Discharge Cut-off Voltage: | 2.5 (0℃ ) 2.0 (-20℃) |
| Capacity: | 100Ah |

