All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups ] match 630 Products.
100Ah LiFePO4 Cell Pack Lithium Iron Phosphate Battery 3000 Times Cycle Life
| Output Voltage: | 12V/48V/51.2V |
|---|---|
| Cycle Life: | 3000 Times |
| Max Charge Current: | 100A |
Un38.3 51.2v 100ah Lifepo4 Pack For Home Energy Storage
| Application: | Electric Vehicles, Power Tools, Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 5000 Times |
100ah 12v Lithium Iron Phosphate Battery With Bluetooth
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Charge Temperature Range: | 0-45℃ |
Durable 48v Lifepo4 Battery Pack Reliable Lightweight 100Ah
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Max Discharge Current: | 100A |
| Cycle Life: | 5000 Times |
51.2V 100Ah Lifepo4 Powerbank For Household Energy Storage
| Application: | Electric Vehicles, Power Tools, Solar Energy Storage |
|---|---|
| Capacity: | 100Ah |
| Cycle Life: | 5000 Times |
12.8v 200ah Eco Friendly Lifepo4 Battery Pack Replacement Of Lead Acid Battery
| Battery Type: | LiFePO4 |
|---|---|
| Capacity: | 200Ah |
| Charge Temperature Range: | 0-60℃ |
25.6 V 100Ah Lithium Battery for Off-grid Solar Energy Storage
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
Standard 3U 51.2 V 100Ah Lithium Battery For Power Backup And Inverter
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T |
20.48KWh Stackable Home Battery All-in-one Home Energy Storage LiFePO4 Battery Pack
| Packaging Details: | Standard Export Battery Package |
|---|---|
| Delivery Time: | Sample: 7 days; Qty order: 20 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T |
Long-Lasting G-Tech PPS Series Portable Power Supply with LiFePO4 Battery Pack Cycle life 2000 Weight 12KG Eco-Friendly
| Type: | Lifepo4 Battery Pack |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Cycle Life: | >2000 |

