All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups ] match 629 Products.
12.8V 6Ah 76.8Wh safety lithium-Ion battery for UPS system lead acid battery replacement
| Nominal Voltage: | 12.8V |
|---|---|
| Battery Capacity: | 6Ah |
| Lithium-ion Type: | LiFePo4 |
High Frequency Online Uninterruptible Power Supply 3KVA 3KW
| Product Name: | Uninterruptible Power Supply 3KVA High Frequency Online UPS |
|---|---|
| Wave Form: | Pure Sine Wave |
| Application: | Computer, Telecommunications, Networking, Security, Monitoring |
USB RS232 RJ45 Pure Sine Wave Power Supply 1000VA 1500VA 2000VA 3000VA \
| Interface: | USB/RS232/RJ45 |
|---|---|
| Power Capacity: | 1000VA/ 1500VA/ 2000VA/ 3000VA |
| Frequency: | 50/60Hz |
Modular Online 50/60Hz Uninterrupted Power Supply 95% Efficiency
| Frequency: | 50/60Hz |
|---|---|
| Capacity: | 20kVA-200kVA |
| Product Name: | Modular Online UPS |
95% Efficiency Modular Continuous Power Supply Parallel Up To 8 Units 50/60Hz Frequency
| Parallel Capability: | Up To 8 Units |
|---|---|
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP |
Low Frequency Uninterrupted Power Supply 220V With Pure Sine Wave
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
|---|---|
| Communication Interface: | RS232/USB/SNMP |
| Display: | LCD |
Modular Uninterrupted Power Supply Up To 8 Units w/Overload/Short Circuit/Over Temperature Protection & 95% Efficiency
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
|---|---|
| Communication Interface: | RS232/RS485/SNMP |
| Efficiency: | 95% |
Lithium Battery Eco Mini Uninterruptible Power Supply For 40c Environments
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Reverse Polarity |
|---|---|
| Output Power: | 12W-60W |
| Product Name: | DC UPS |
Low Frequency Online Uninterrupted Power Supply With RS232/USB/SNMP Interface
| Input Voltage: | 220V |
|---|---|
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
| Output Waveform: | Pure Sine Wave |
Lithium Battery ECO Mini Uninterruptible Power Source 12W-60W DC UPS
| Charging Period: | 2~3Hours |
|---|---|
| Working Temperature: | 0℃~+40℃ |
| Battery Type: | Lithium |

