All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups ] match 629 Products.
Vrla Lead Acid Battery , Valve Regulated Sealed Lead Acid Battery For UPS Systems
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | Sealed Lead Acid Battery Deep Cycle Battery Type For Solar Power Systems, UPS Systems, Telecommunications Equipment |
| Sealed Type: | Sealed |
ECO Series Uninterruptible Power Supply 100-240Vac Overload Protection CE Approval
| Input Voltage: | 100-240Vac |
|---|---|
| Transfer Time: | 0 Ms |
| Noise Level: | Less Than 40dB |
F1 Terminal 12 Volt Sealed Lead Acid Battery For UPS Systems
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Product Name: | 12 Volt Sealed Lead Acid Battery, High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Warranty: | 1 Year |
Low Frequency Pure Sine Wave Uninterruptible Power Supply With Overload Protection
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature |
|---|---|
| Output Waveform: | Pure Sine Wave |
| Communication Interface: | RS232/USB/SNMP |
AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Extremely High Cycle Life For UPS Systems
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | AGM Battery General SLA Battery Type For Solar Power Systems, UPS Systems, Telecommunications Equipment |
| Maintenance Type: | Free |
Double Sealing VRLA Regulated Lead Acid Battery Extremely High Power UPS Systems
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | AGM VRLA Regulated Lead Acid Battery Extremely High Power UPS Systems |
| Warranty: | 1 Year |
UPS Systems Solar Energy Sealed Lead Acid Deep Cycle Battery With 1 Year Warranty
| Voltage: | 12V,2V,6V |
|---|---|
| Product Name: | VRLA Regulated Lead Acid Battery Deep Cycle High Capacity Lead Acid Battery For UPS Systems, Solar Energy |
| Warranty: | 1 Year |
Non Spillable UPS 12v VRLA Regulated Lead Acid Battery
| Capacity: | 7Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 2.05 Kg |
Telecom UPS Backup Power 12v 9Ah VRLA Lead Acid Battery
| Material: | Printed |
|---|---|
| Capacity: | 9Ah@20hr-rate To 1.75V Per Cell @25 C |
| Voltage: | 12V |
Terminal F1 Sealed Lead Acid Battery 12v 200ah For UPS Telecom
| Capacity: | 12v 200ah |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | Approx. 58.00Kg |

