All Products
-
Stamatis GreeceI am very satisfied with G-tech products, the quality are very good and stable, and with good service, I appreciate it ! -
Muhammad AshfaqGood quality. Suit my project well.
Keywords [ ups ] match 629 Products.
Alumium 100Ah 48V Lifepo4 Lithium Iron Phosphate Battery
| Application: | Solar Inverter, Telecom, Solar Energy, Back Up Power |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Place Of Origin: | China |
3.2v 32650 48 Volt Lifepo4 Battery Pack 12V 24V For Electric Bike
| Application: | EV, Telecom, Solar Energy,motorcycle |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Product Name: | 3.2v 32650 Lifepo4 Battery Cell For 12V 24V 48V Electric Bike Solar, UPS |
Recombinant Ventilated Lead Acid Battery 300A Max Discharge Current
| Terminal Type: | Threaded |
|---|---|
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
| Dimensions: | L*W*H=330*172*214mm |
25.6v Solar System Valve Regulated Rechargeable Battery 100 Ah
| Voltage: | 25.6 |
|---|---|
| Battery Type: | VRLA Regulated Lead Acid Battery |
| Application: | UPS, Solar System, Telecom System |
High-Efficiency 95.5% LCD 0ms Uninterruptible Power Supply
| Display: | LCD |
|---|---|
| Transfer Time: | 0ms |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Battery Low Voltage |
LCD High Frequency Online Electrical Protection Overload/Short Circuit/Over Temperature/Battery Low Voltage
| Output Power Factor: | 1.0 |
|---|---|
| Display: | LCD |
| Protection: | Overload/Short Circuit/Over Temperature/Battery Low Voltage |
Transfer Time ≤10ms Pure Sine Wave Inverter with Over Temperature Protection
| Color: | Black |
|---|---|
| Battery Capacity: | 7Ah/ 9Ah/ 12Ah/ 14Ah/ 18Ah/ 24Ah/ 36Ah/ 48Ah |
| Transfer Time: | ≤10ms |
12.8V 10Ah Lifep04 Lithium Battery With Alumium Shell
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Product Name: | 12.8V10Ah Lithium Iron Phosphate (LiFePO4) Battery |
| Terminal Type: | F2 |
High Frequency 1kVA-10kVA Online Uninterrupted Power Supply With 0ms Transfer Time
| Power Capacity: | 1kVA-10kVA |
|---|---|
| Output Power Factor: | 1.0 |
| Efficiency: | ≥95.5% |
Modified Sine Wave 300W 1KW 5KW Solar Inverter Wall Mounted
| Material: | Metal/ABS |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Output: | AC 220V |

